среда
11 июля 2012г.

Английская версия


Димова завіса
01.02.2008

Димова завіса


Дякувати газеті “Зоря”, тепер ми знаємо, які в Дніпропетровську є неделікатні люди, нечемні, старість не поважають, неетично поводяться, і взагалі... Ну от, взяти хоча б голову постійної комісії облради з питань зв язків з громадськістю і засобами масової інформації Віталію Шилову. В ефірі 5 каналу на всю Україну вона почала допитуватися, де поділися 14000 примірників газети “Зоря”, яка фінансується за рахунок обласного бюджету, і 700 тисяч державних коштів. Ні, вона нікого ні в чому не звинувачує, просто цікавість жінку замучила. Ну що було б головному редактору коротко і ясно, хоча б і на сторінках газети, так би мовити, для загалу, надрукувати інформацію, куди відправляються ці примірники і на які потреби витрачаються гроші, адже це не державна таємниця. І питання було б вичерпано. Замість цього газета відкрила рубрику “ Скандал” і з номеру в номер почала вимальовувати морально-етичний портрет громадянки Шилової, поливаючи її брудом, звинувачуючи в усіх смертних гріхах, а найбільше в неетичних висловлюваннях. Хто зна, може в країні, де в “чорні діри” зникають мільярди державних коштів запитання про якихось там 700 тисяч є неетичним?

А взяти хоча б цю передачу “ Вечір на 51каналі”, куди був запрошений керівник громадської організації Центр допомоги жертвам деструктивних культів “ Діалог” Щекатуров Ян Миколайович. Виявляється, газета “Зоря”, видання Обласної ради, ось уже три місяці видруковує проповіді пастиря харизматичної церкви “ Вогонь пробудження” Костянтина Максимова. Пані Шилова почала допитуватися, чому, якщо за Коституцією церква відокремлена від держави, обласна газета стала рупором релігійної організаціїї. Ну яка ж таки неделікатна людина! Та Бог з нею, тією Конституцією, головне, пастир Максимов тепер може на всю область розповісти, що більш прискіпливої, неделікатної та неетичної особи, ніж керівник “Діалогу” у Дніпропетровську, мабуть, нема. Жив собі пастир мирно і щасливо, приводив людей в свою організацію, збирав з них десятину. ( Для тих, хто необізнаний, в харизматичних церквах прихожани віддають 10% своїх прибутків), а якщо не вистачало, міг на проповіді закликати: “Продай свою квартиру!”. Так ні, де взявся той “Діалог”. І почалося. Виявляється, що “Вогонь пробудження” – (наводимо уривок з проповіді пастира, надрукованій в газеті “Зоря” за 23.11.06) –“ мерзкая и грязная тоталитарная секта, дестабилизируем криминогенную обстановку , эксплуатируем детей-рабов, вводим людей в состояние гипноза, отбираем у них деньги и квартиры, незаконно построили здание церкви и так далее. “Це, звичайно, пан Щекатуров про них таке говорить. Крім цього, він постійно задає незручні, просто -таки неделікатні запитання, і в пресі, і відповідним організаціям. Ось, наприклад, “Діалог” дуже непокоїть питання, чи законно експлуатується адміністративна будівля церкви “Вогонь пробудження”, що розміщена в пров. Аптекарський, 6б. Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю відповіла, що цей будинок в експлуатацію державною комісією не приймався, споруда використовується самовільно, всупереч ст. 18 Закону України “ Про основи містобудування”. Але господарським судом (суддя Петрова) право власності на цю будівлю за церквою “Вогонь пробудження “ було визнано. Спочатку юристи міськвиконкому подали апеляцію, але пастиру, вочевидь, якимсь чином вдалося переконати їх, що така поведінка суперечить християнській етиці, і ці тактовні люди забрали свій позов. Не дивлячись на те, що право власності за церквою визнано, для того, щоб користуватися будівлею, яку було збудовано самовільно, треба мати впевненість, що вона відповідає чинним стандартам, потрібно отримати дозвіл в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, а для цього треба надати довідку про вартість будівлі і сплатити штраф у розмірі 50% цієї вартості. Нічого цього, звичайно, зроблено не було, і навряд чи пастир збирається це робити.

Надумав пастир Максимов разом з благодійним фондом своєї церкви “ З любов’ю до людей” зайнятися вихованням та освітою молоді і відкрили вони Першу Християнську Середню школу. Освіта, звичайно, платна, близько 600 гривень на місяць. І все було б добре, якби не “Діалог”. Знову вони зі своїми питаннями. І в міське управління освіти, і в обласне, і в міністерство освіти та науки. Чи є в цієї школи ліцензія, чи мають відповідну кваліфікацію викладачі цієї школи, яким чином будуть видаватися атестати про середню освіту. Усе їм нейметься. Управління освіти та науки міськради їм же ясно відповіло: нема. Немає в цієї школи ніякої ліцензії, взагалі приватних загальноосвітніх шкіл альтернативного навчання в місті немає, жодна релігійна організація не зверталась про створення такої школи і отриманням ліцензії, та й не могла її отримати, оскільки згідно з Законом України “Про освіту” (ст. 6) основними принципами освіти в Україні є незалежність освіти від політичних партій, громадських і релігійних організацій. Це вже якась школа-привид. Дітей там навчають (правда, ніхто не контролює чому), але насправді її нема. Такий стан справ цілком влаштовує пастира, аби ж не “Діалог”, ну ніяк цей допитливий Ян Миколайович не заспокоїться, все ставить і ставить «неетичні» питання. Ну от хоча б з приводу “євангелізаціі”, яку збирається проводити церков “Вогонь пробудження” в школах Дніпропетровська. “Євангелізація – це агітаційно-вербувальний захід, який проводиться під виглядом боротьби з наркоманією, алкоголізмом, ВІЛ-інфекцією. Справжня мета цього заходу – привести якомога більше нових членів до релігійної організації або церкви - стверджує “Діалог”, та ще й закликає освітянські заклади не допускати подібні релігійні організації в сферу освіти, зберегти незрілі душі наших дітей. Будь-кого в школу пускати не можна.
Врешті решт терпець у пастира Максимова увірвався. Ну хіба ж так можна? Яку справу не почни, тут як тут “Діалог”, і знову за своє: “Треба виконувати закони України. Не можна нехтувати чинним законодавством.” І занесла уява пастира аж у Стародавній Рим. Уявив він себе можновладним патрицієм , а пана Щекатурова ницим цензором , і виклав він свої фантазії на сторінках газети обласної ради “Зоря”, в матеріалі “Хто поставив вас цензорами?” Чому саме Рим? Може йому до вподоби рабовласницький устрій? Чому таку нісенітницю, та ще й під рубрикою “Духовне життя”, публікує державна преса? Ой, це вже, напевно, неетичне запитання . “А вот еще другой вопрос, - викладає своє обурення пастир на сторінках газети, засновником якої, зазначте, є Облрада, - почему это религиозые организации не имеют права вмешиваться в политическую жизнь страны?.. Если я законченный грешник и анархист, то цензоры разрешают мне выходить на демонстрацию, махать флагами и провозглашать политические лозунги. А как только я стал членом какой-нибудь религиозной организации, то право это потерял. Ох уж это цензоры…» Побійтеся Бога, пастире! Ну до чого тут «Діалог»? Ризикую визвати на себе Ваш праведний гнів, але дозвольте Вам нагадати, що забороняє вашій церкві втручатися в політичне життя нашої країни не громадська організація “Діалог”, чи її керівник, а стаття 3 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організаціі”. Чи Ви з цим законом не ознайомлені? Так начебто і юристи в Вашій церкві є, і прикриваєтесь ним при першій ліпшій нагоді.

На жаль, в тих організаціях, на які покладено обов’язок контролювати, чи відповідає діяльність церкви “Вогонь пробудження” чинному законодавтсву, працюють дуже тактовні, делікатні люди, які не задають зайвих , а тим більш неетичних питань. А то не дозведи Господи, пастор здійме лемент про притискання свободи віросповідування, та ще й їх оголосить цензорами. Що тоді?

Що ж відбувається на шпальтах газети “Зоря”? Є такий дуже давній прийом, відомий, мабуть, ще з часів Стародавнього Риму. Використовують його зазвичай ті, у кого “рильце в пушку”. Називається він окозамилювання. Все дуже просто: якомога більше емоцій, побільше фантазій і припущень, добре, якщо є компромат на опонента, але якщо людина чиста, можна навести факти, які ні довести, ні спростувати неможливо (наприклад, ображену два роки тому бабусю), головне, напустити туману, виставити свого опонента в несприятливому вигляді, тим самим підірвати до нього довіру в суспільстві , вчинити на нього психологічний тиск, а , головне, щоб іншим неповадно було. Створюється така собі димова завіса, за якою ховається неправомірна, а то й протизаконна діяльність. Але я все-таки візьму на себе сміливість поставити “неетичне” запитання : чи довго ще всупереч законодавству України газета Дріпропетровської Облради “Зоря” служутиме димовою завісою якомусь харизматичному пастиру?
Олена Миколаївна Бондаренко

P.S: Я не уверена , что правильно написано слово «пастор». Проверьте, пожалуйста.

 
Разработка LasPavel